و َما أعمالُ البِرِّ کُلُّها وَ الجِهادُ فی سَبیلِ الله عِندَ الامرِ بِالمَعرُوفِ و َالنَّهیِ عَنِ المُنکَرِ إِلاّ کَنَفثَهٍ فی بَحرٍ لُجِّیٍّ
نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 542 ، ح 374
   
  • بخشهای خبری
  •  
   منبع خبر :
   تعداد بازدید: 224
   کد: 132076
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۶/۰۵/۰۷

   عدم بلوغ و نارسایی در جامعه باعث بی‌‎توجهی به امر به معروف و نهی از منکر شده است

   نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همایش «مسئله شناسی و پاسخگویی به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر»:
   عدم بلوغ و نارسایی در جامعه باعث بی‌‎توجهی به امر به معروف و نهی از منکر
   نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی همایش «مسئله شناسی و پاسخگویی به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر»:
   عدم بلوغ و نارسایی در جامعه باعث بی‌توجهی به امر به معروف و نهی از منکر شده است
   در کارگزاری نظام در حوزه‌های امنیتی و قضایی به هیچ وجه حساسیتی روی مسئله امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد و باید قانونی با عنوان قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وضع شود.
   نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عدم بلوغ و نارسایی در جامعه باعث بی‌توجهی به ارزشی به نام امر به معروف و نهی از منکر شده است.
   آیت ا... سید احمد علم الهدی در نخستین همایش «مسئله شناسی و پاسخگویی به قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر» که به میزبانی شهرداری مشهد در محل تالار شهر در حال برگزاری است، با اشاره به آسیب‌ها و چالش‌هایی که در مسیر اجرایی شدن قانون حمایت از آمران معروف و ناهیان از منکر وجود دارد، اظهار کرد: یکی از موضوعات مهمی که باید در کنار مقالات و مباحث مختلفی که در این همایش مطرح می‌شود، مورد توجه قرار گیرد، بحث عامل تصویب چنین قانونی در جامعه اسلامی است.
   وی با بیان اینکه جمع زیادی از جامعه با تصویب این قانون و اهتمام مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع خوش وقت شدند، ادامه داد: اما علت نیاز به تصویب چنین قانونی یک مسئله تاسف‌بار در نظامی است که پسوند اسلامی دارد و معتقدیم که در روی کره زمین تنها نظامی به حساب می‌آید که به رسول مکرم اسلام(ص) انتساب دارد.
   امام جمعه مشهد ابراز تاسف کرد: فریضه امر به معروف و نهی از منکر با تمام عظمتش، در عرصه اجتماعی آن چنان منزوی است که نه تنها به عنوان یک ارزش مطرح نمی‌شود، بلکه در انس با مردم نیز این موضوع به عنوان یک ارزش جایگاه ندارد.
   آیت ا... علم الهدی با طرح این سوال که چرا در برابر فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید شاهد آسیب‌رسانی باشیم که نیاز به تدوین قانون از حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وجود باشد، ابراز کرد: در حال حاضر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما هنوز به عنوان یک ارزش جا نیافتاده است.
   وی نکته تاسف بار دیگر در این زمینه را عدم توجه لازم در بین کارگزاران نظام به این فریضه فراموش شده دانست و بیان کرد: در کارگزاری نظام در حوزه‌های امنیتی و قضایی به هیچ وجه حساسیتی روی مسئله امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد و باید قانونی با عنوان قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وضع شود تا به موجب آن کارگزاران نظام دینی یک نوع اجبار و الزام را در جهت حمایت از این افراد داشته باشند.
   رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با اشاره به صدمات مختلفی که آمران به معروف و ناهیان از منکر دچار می ‌شوند، متذکر شد: این موضوع دلالت بر یک نارسایی و عدم بلوغ در جامعه ما دارد که هنوز این فریضه واجب در اجتماع مهجور مانده است.
   آیت ا... علم الهدی ابراز تاسف کرد: آن چه که بیشتر باعث جرح دل و ضربه خوردن دینی یک عده آدم غیرتمند می‌شود، این است که بعد از تصویب این قانون، رئیس قوه مجریه حاضر به ابلاغ آن نمی‌شود و رئیس قوه مقننه با استفاده از اختیارات خود نسبت به ابلاغ آن گام برمی‌دارد.
   وی خاطرنشان کرد: آیا در این همه قوانینی که تاکنون تصویب شده است، هیچ مشکلی وجود نداشته که رئیس جمهور باید از ابلاغ یک قانون دینی استنکاف کند؟
   عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: کارشناسان و صاحبنظران حاضر در این همایش باید در کنار توجه به مقالات و موضوعات مختلف، این مبحث بسیار مهم را نیز مورد بحث و بررسی خود قرار دهند.
   تعداد بازدید: 224
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
 • پیوند های مرتبط
  رهپویان معروف
  پایگاه اطلاع رسانی و پژوهشی
  پایگاه خبری تحلیلی و اطلاع رسانی امر به معروف
  ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر اصفهان
 • آمار بازدید
  مجموع بازدیدها : 287,200
  تعداد بازدید امروز : 136
  تعداد بازدید دیروز : 262
  آخرین به روزرسانی : 1397/10/29 21:28
 • ارتباط با ما
  آدرس :

  مشهد مقدس - میدان شهدا - ساختمان شهرداری مشهد

  تلفن :051-32006284
  فاکس :
  رایانامه :info-marouf@mashhad.ir
 • کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری مشهد می باشد.
  تامین و به روزرسانی محتوای این سایت توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرداری مشهد انجام میگردد
  طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد